Spis treści
Chcesz wybielić zęby, aby nadać swojemu uśmiechowi zawadiackiego błysku? Masz do wyboru dwa rozwiązania – wybielanie zębów u stomatologa, jak i w domu przy użyciu specjalnych produktów. Jednak które z nich wybrać? W tym artykule opiszemy wszystkie najpopularniejsze metody wybielania zębów, tak abyś mógł uzyskać biały uśmiech w sposób, który jest dla Ciebie najbardziej odpowiedni!
Metody wybielania zębów u dentysty
Wybielanie zębów lampą
Jedną z głównych metod gabinetowego wybielania zębów jest zabieg przy użyciu specjalnej lampy, np. LED lub Beyond. Polega on na nałożeniu na zęby preparatu z substancją czynną o właściwościach wybielających, którą jest nadtlenek wodoru. Następnie uzębienie jest naświetlane przy pomocy wybranej lampy – emituje ona specjalne wiązki światła, które aktywują preparat na powierzchni szkliwa, tym samym prowadząc do usunięcia powierzchownych przebarwień i rozjaśnienia barwy zębów.
Nadtlenek wodoru to składnik o udowodnionym negatywnym wpływie na integralność szkliwa, dlatego też wybielanie zębów przy użyciu lampy należy do bardziej inwazyjnych metod. Ten preparat wybielający prowadzi do obecności wolnych rodników na zębie, których aktywność może powodować skrajną nadwrażliwość, a w nadmiarze nawet uszkodzenia szkliwa i zębiny. Właśnie dlatego nie zaleca się to dla osób, które zmagają się z nadwrażliwością, startym szkliwem lub posiadają dużo wypełnień.
Ile kosztuje wybielanie zębów lampą w gabinecie stomatologa? Zabieg ten nie należy do najtańszych. Jego cena waha się od 500 do nawet 3 tysięcy złotych, zależnie od rodzaju użytej lampy oraz użytego preparatu. Z reguły wybielanie tą metodą jest jednorazowe, jednak zdarza się konieczność powtórzenia zabiegu w celu odświeżenia efektów – wówczas koszty jeszcze bardziej wzrastają.
Wybielanie zębów laserem
Kolejną metodą gabinetowego wybielania zębów jest zabieg przy użyciu lasera. Przebiega on analogicznie do metody przy użyciu lampy. Na zęby nakładany jest żel wybielający, a dziąsła pokrywane są preparatem ochronnym. Następnie uzębienie naświetlane jest laserem emitującym specjalne światło niebieskie, który aktywuje składniki wybielające, nadając zębom jaśniejszej barwy.
Cena wybielenia obu łuków zębowych za pomocą lasera to koszt rzędu około 2 tys. złotych. Po wybieleniu tą metodą może wystąpić nadwrażliwość, która utrzymuje się zazwyczaj przez kilka dni, a w poważniejszych przypadkach nawet dłużej. Wówczas niezbędna jest ponowna wizyta u lekarza stomatologa w celu złagodzenia dolegliwości po laserowym wybielaniu zębów, co jeszcze zwiększa poniesione koszty.
Wybielanie za pomocą metody nakładkowej
Wybielanie nakładkowe zaczyna się w gabinecie stomatologicznym. Dentysta wykonuje odciski uzębienia, na których podstawie tworzy indywidualnie dobrane nakładki z tworzywa sztucznego. Następnie przekazuje pacjentowi żel wybielający, który w połączeniu z nakładkami jest stosowany na zęby w toku kilkudniowej kuracji.
Wybielanie nakładkowe to również nie opcja na każdą kieszeń, ponieważ kosztuje około 1 tys. złotych za górę i dół uzębienia. Dodatkowo zabieg ten często kończy się nadwrażliwością zarówno w trakcie wybielania, jak i po nim. Ze względu na to, nie jest to kuracja odpowiednia dla wszystkich.
Wiele osób zastanawia się, na jakie bezpieczne wybielanie zębów u dentysty się zdecydować. Teraz jednak nie musisz wydawać kroci w gabinecie stomatologicznym, aby cieszyć się białym i błyszczącym uśmiechem bez szkody dla zdrowia Twoich zębów. Na rynku dostępne są już bowiem tanie i sprawdzone produkty do domowego wybielania zębów, takie jak LuxWhite. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tym rozwiązaniu.
Metody wybielania zębów w domu
Zestaw z nakładką
Wybielanie nakładkowe w domu bez kosztownej wizyty u dentysty jest możliwe za pomocą zestawu wybielającego zęby z nakładką LuxWhite Gel KIT. Dołączone akcesoria pozwalają Ci na wykonanie indywidualnie dopasowanych nakładek na zęby, które zapewnią idealnie równomierne rozłożenie żelu wybielającego na zęby. To produkt na bazie składnika PAP, wolny od inwazyjnego nadtlenku wodoru, który wciąż jest stosowany w gabinetach stomatologicznych. Dzięki temu nie musisz martwić się o żadne efekty uboczne!
Produkty powiązane
czytaj więcej
10-dniowa kuracja przy pomocy zestawu z nakładką LuxWhite pozwoli Ci osiągnąć uśmiech bielszy aż o 8 odcieni. Wybierając tę opcję, zapłacisz niecałe 200 złotych – to zaledwie ułamek tego, ile wydałbyś w gabinecie stomatologa! Dzięki temu LuxWhite to doskonała opcja dla każdego, kto marzy o białym uśmiechu, jednak nie jest gotowy na duże zobowiązanie finansowe.
Paski wybielające
Paski wybielające zęby LuxWhite Teeth Whitening Strips to kolejna propozycja idealna dla osób, które chcą rozjaśnić swój uśmiech w jak najprostszy sposób. W przypadku tego produktu nie musisz bowiem martwić się o wykonywanie nakładek, nakładanie żelu i zmywanie go z zębów. Wystarczy, że użyjesz specjalnych, elastycznych pasków wybielających, których zakładanie jest równie proste, co ich zdejmowanie!
Produkty powiązane
czytaj więcej
Żel wybielający na bazie bezpiecznego i skutecznego kwasu PAP jest zawarty w paskach, które umożliwiają jego łatwe i równomierne nałożenie na zęby. Po 15 minutach wystarczy delikatnie odkleić je od zębów, aby już po 10 dniach cieszyć się uśmiechem jaśniejszym nawet o 4 tony.
Pisak wybielający
Zależy Ci na doraźnym wybieleniu zębów na ostatnią chwilę, np. przed ważną okazją? Touch-up Pen wybielający LuxWhite to rozwiązanie, którego nie znajdziesz w gabinecie dentysty. Przy użyciu precyzyjnego aplikatora możesz nałożyć żel wybielający na całe zęby lub tylko pojedyncze przebarwienia, tym samym nadając uśmiechowi pięknego błysku w przeciągu zaledwie kwadransa.
Produkty powiązane
czytaj więcej
Jak widzisz, najlepsze metody wybielania zębów obejmują nie tylko gabinet stomatologa. Wybór wysokiej jakości produktu sprawdzonej marki, takiej jak LuxWhite, to tani, bezpieczny i nieinwazyjny sposób na uzyskanie białego uśmiechu. Zadbaj o swoje zęby i portfel, i zakup zestaw wybielający LuxWhite już teraz!